Talep formunu bizlere iletin, sizlere dönüş sağlayalım. Bizi 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz.

İngilizce geçmişte olduğu gibi günümüzde de yerini ve konumunu gün geçtikçe daha önemi hale getirmeyi devam ediyor. İngilizce evrensel bir dil olması nedeniyle, gerek akademik çalışmalarda gerekse iş hayatında sıklıkla karşı karşıya kalınması

Teknolojinin gelişmesi, ülkemizde iş hayatına atılan girişimcilerin ve üniversite okuyan kişilerin sayısının gün geçtikçe artmasının doğal bir sonucu olarak, diğer ülkelerle etkileşim içerisine daha sık girilmeye başlanıyor.  Bu dil hayatlarımızda bu kadar yer edinmeye devam ederken İngilizce çeviri ihtiyacının doğması ise kaçınılmaz oluyor.

İhtiyaca binaen ortaya çıkan hedef dilden kaynak dile çeviri robotları ve akıllı cihazların birçoğunda yer edinen çeviri uygulamalarıyla İngilizceden Türkçeye cümle çevirmek ne yazık ki istenilen kaliteli sonuca ulaşılmasını engelliyor ve zaman kaybına neden oluyor. Çeviri ihtiyacını karşılamak için yapılan en büyük hata profesyonel olarak çeviri hizmeti almak yerine bu tür uygulamaları tercih etmek ve kullanmak. Çeviri robotları İngilizce cümle yapısını ve Türkçe cümle yapısını net bir şekilde algılayamadığı için, cümle çevirilerinde sık sık hatalı bilgiler edinilmesine neden oluyor. Özellikle direkt çeviri yapma özelliğinin doğru çalışmaması nedeniyle, atasözleri ve deyimlerin yanlış çevrilmesine yol açarak metinlerde hata olmasına neden oluyor.

İngilizceden Türkçeye Çeviri Nasıl Yapılır?

İngilizce cümle çeviri yaparken kaliteli bir sonuç elde etmenin tek yolu, çeviri hizmeti veren profesyonellerden bu hizmeti almaktır. Cümle çeviri yöntemi, çeviri metninin okunup, anlaşıldıktan sonra her bir cümleyi anlam bütünlüğü içinde hedef dile çevrilmesine denir. Akademik çalışmalarda, kişisel ya da kurumsal işlerin yürütülmesinde önemli bir yeri olan İngilizce çeviri hizmetlerinin bir sektör haline gelmesine öncülük etmiştir. Türkiye’de birçok firma tarafından farklı uygulama ve tekniklerle yapılan çevirilerde ise hizmet alınmadan önce dikkatli olunması gerekmektedir.

İngilizce Çeviri Fiyatları

İngilizce cümle çeviri fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır, öncelikle cümlenin içinde yer alan kelime ve karakter sayısı çevirinin fiyatı hakkında bilgi verir.

Çeviri hizmeti alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar, çeviri fiyatına noter tasdik bedelinin dahil olup olmadığı, verilen fiyatın KDV ‘li olup olmadığı ve kaç kelime üzerinden değerlendirildiğidir.

İngilizce Çeviriler Kim Tarafından Yapılır?

İngilizce çeviriler; işinde uzman İngilizce çevirmen kişiler ya da kişilerce yapılmaktadır. Burada uzmanlık son derece önemlidir; çünkü yapılacak işin kalitesi birazda çevrilen metinle ortaya çıkmaktadır.

Firmamız size kaliteli, uygun fiyat garantili ve zamanın teslim seçenekleri sunar. Birçok alanda tercümanlık ve mütercimlik hizmeti sunan firmamızı tercih ederek, iş teslim tarihinde sorun yaşamadan kaliteli ve uygun fiyatlı bir hizmet almış olursunuz.

 

 

Hizmet Anlayışımız

Firmamız bünyesinde çalışan işinde uzman yeminli tercüman ve mütercimlerimizle aldığımız her işi profesyonellikle yapmakla yükümlüyüzdür. Simultane ve Ardıl gibi sesli tercümanlık hizmetlerinin yanı sıra, akademik tercüme, hukuki tercüme, ticari tercüme ve resmi tercüme gibi birçok alanda sizlere hizmet vermekteyiz. Tercümanlarımızın mesleki bilgilerinin yanında uzman oldukları birçok konu vardır, bu sebeple özellikle akademik metinlerin çevrilmesi sürecinde herhangi bir sorun yaşanmadan hizmet verilir.

Özel ve gizli bilgiler içeren işleriniz firmamızın kalite politikası gereği taraflarca imzalanan bir sözleşme ile imza altına alınarak verilerin güvenliği sağlanmaktadır.

Geçmişten bugüne kadar firmamız tarafından yürütülen işlerde her zaman müşteri odaklı çalışmayı prensip haline getirerek yüzde yüz memnuniyet elde ettik. Referanslarımız arasında yer alan birçok kurum kuruluşun yanı sıra akademik çeviri hizmetlerinde firmamızdan defalarca hizmet alan müşterilerimiz sayesinde, firmamızı her geçen gün bir adım daha ileriye taşımayı hedef edindik.

Firmamız ve çalışma prensipleri, tercüme fiyatları gibi birçok konuda firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

No Comment

Comments are closed.