Talep formunu bizlere iletin, sizlere dönüş sağlayalım. Bizi 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz.

İNGİLİZCE KİTAPLAR NEDEN ÇEVRİLMEKTEDİR ?

Günümüzde kitap okuma alışkanlığını edinmiş birden fazla birey bulunmaktadır. İnsanlar sevdikleri romanların ve ya hikayelerin yeni baskılarını okumaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce serilerin çok beğenilmesi ile birlikte ana dilimiz Türkçeye uyarlanması için ingilizce kitap çeviri yapan firmalar ya da kişilere başvurmalar gerçekleşmektedir. İngilizce yazılan kitapların çok satması nedeni ile çevirme işlemleri gerçekleşmektedir. Bunun için yer alan kurallara uymak çok fazla önemli bulunmaktadır. Kitap yazarken dikkat edilen yazım kurallarına uyum sağlanması, gelecek odaklı çalışmalara adım atılmış başarılı işler anlamını taşımaktadır. Kitap yazılma süreci, çok fazla uğraş gerektiren bir iş olmaktadır. Ve de ele alınan konunun dikkat çekici olması, doğru anlatılması karşı tarafa iyi bir şekilde aktarılmasını sağlamak gerekmektedir. Bu şekilde devam edilen sıralamalar ve de biraz yetenek olması sebebi ile çok satanlar arasında yerini almaya devam etmektedir.

İNGİLİZCE KİTAP ÇEVİRİSİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR ?

Bazı firmalar tarafından gerçekleşen işlemlerin önemli aşamalar ile gerçekleşme süreci bulunmaktadır. Özellikle yer alan kurallar içerisinde, İngilizce çevirmenliği yapan bireylere çok fazla sorumluluk yüklenmektedir. Çevirmenin amacı, yazılmış bir kitabı başka bir dile uyarlamak olmasından dolayı var olan yazıları değiştirmeden hareket edilmesini sağlamak olmaktadır. Bu neden ile yazılı ingilizce çeviri değerlendirmelerinde her zaman gözlemlenenin dışına çıkılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde, çevirmenlik yapan kişinin bazı cümleleri ve ya kelimeleri bile değiştirmesi kitabın ilerleyiş sürecini etkilemeye başlamaktadır. Kitapta yer almış olan noktanın bile yerini değiştirmemiş olması çevirmenin yararına olmaktadır. Ayrıca, çevirmenlik yapmaya ve de bu doğrultuda ilerleyen projelerin başarılı olabilmesi için gerekli eğitimlerin alınması gerekmektedir. Ancak, eğitim almadan bu işe atılım gerçekleşmesi durumunda başarısızlık kaçınılmaz olmaktadır. Tüm bunlara dikkat edildiği sürece başarılı çevirmenlik süreçleri de gerçekleşmektedir.

İNGİLİZCE KİTAP ÇEVİRİSİ YAPAN FİRMALAR HANGİLERİDİR ?

Toplum ile beraber gerçekleşmeye devam eden ve de hala faaliyet gösteren firmalar kapsamınca, İngilizce kitap çevirisi yapılmaktadır. Ancak, kitap çevirmeleri yapılmadan önce güvenilir ve başarılı firmaların araştırması yapılması süreçlerin sağlıklı ilerlemesine yarar sağlamaktadır. Aynı zamanda, ingilizce kitap çeviri ücretleri de ekonomik olarak belirtildiği için herkes tarafından özel olarak tercih edilmelere yol açmaktadır. Yetkili firmaların isimleri aşağıdaki şekilde yer almaktadır.

  • İngilizce Tercüme Bürosu : Kaliteli çalışanları ve de bugüne kadar sunduğu tercümanlık projeleri ile bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda ekonomik olmasından dolayı dikkat çekmektedir.
  • Portakal Çevirme Şirketi : Konularına göre özel olarak çevirmen sunan firma tarafından teslim edilen her işte karşı tarafın memnuniyeti sağlanmaktadır.
  • SYK Tercüme Bürosu : Birden fazla birey tarafından İngilizce Kitap Çevirmenliği konusunda tercih edilen firmalar arasında yerini almaktadır.

İNGİLİZCE KİTAP ÇEVİRİSİ YAPAN FİRMALARIN YA DA KİŞİLER ÜCRETLENDİRMELERİ NE ŞEKİLDE YAPMAKTADIR ?

Kitap çevirmenliği yapan firmaların ve ya kişilerin fiyat oranlarını belirlemesinde sayfa ve kelime sayısının büyük ölçüde önemi bulunmaktadır. Sayfa sayısını çevirmek adına günlerin geçmesi de fiyat aralığını ekonomik ölçüde genişletmektedir. Bu neden ile beraber ingilizce kitap çeviri fiyatları değişkenlik göstermektedir. Çünkü, çevirmen efor sarf edeceği günleri de işin içine katarak hesaplamalarını bu şekilde gerçekleştirmektedir. Ancak, resmi kurumlar altında çevirmenlik yapan bir bireyin fiyat aralığını firma yetkilileri ile beraber belirlemesi gerekmektedir. Çevirmenlerin üzerinden kar oranı yapılmasından dolayı, kendi adına hareket etmesi yanlış olmaktadır. Fakat her şekilde ekonomiktir.

No Comment

Comments are closed.