Talep formunu bizlere iletin, sizlere dönüş sağlayalım. Bizi 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz.

İngilizce Sayfa Başı Çeviri Ücretleri

İngilizce çeviri günümüzde en çok ihtiyaç duyulan çeviri türüdür. Bunun nedeni ticari ortaklıkların dünya çapında gelişmesi, akademik araştırmaların en çok İngilizce dilinde yapılması ve dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizcenin evrensel bir dil olma niteliği taşımasıdır.

Çeviri Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Sözlü ve yazılı çeviri türlerinde farklı ücretlendirmeler yapılmakla birlikte, tercih edilen türün altında yer alan diğer türlerde de fiyat farklıkları olmaktadır. Örneğin tercih edilen sözlü tercümede hangi yöntemin ne şekilde kullanılacağı ücretlendirmeyi etkileyen bir faktördür. Aynı şekilde sayfa başı çeviri ücretleri içinde geçerlidir. Çevirinin konusu, uzmanlık alanı, sayfa ve kelime sayısı ücretlendirmeyi doğrudan etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

İngilizce çeviri fiyatları 492 sayılı Harçlar Kanunu kapsamında yapılmaktadır. İlgili kanun gereği, bir a4 kağıda, 12 puntoyla yazılarak, aralıksız 1000 karakter olacak şekilde hesaplanır. Bu şekilde hazırlanan metin yaklaşık 200 kelimeye tekabül etmektedir.

İngilizce sayfa çeviri yapılırken, çeviri metninde yer alan kelime sayısı dikkate alınır. Ücretlendirme ise, metnin ana dilinden hedef diline göre değişkenlik göstermekle birlikte, ana dildeki metnin içeriği ve uzmanlık alanı da ücretlendirmeyi etkileyen bir diğer faktördür.

İngilizce Çeviri Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce çeviri fiyatları birçok firmada farklı şekilde ücretlendirilerek yapılmaktadır. Çeviri hizmeti alınmadan önce muhakkak çeviri fiyatları hakkında az da olsa bilgi almakta fayda vardır. Hizmet alınmadan önce ücretlendirmenin hangi kritere göre yapıldığı, noter onayını kapsamına girip girmediği, KDV oranın yüzde kaç olduğu ve fiyata dahil olup olmadığı iyice araştırılmalıdır.

İngilizce Çevirinin Kalitesi Nasıl Ölçülür?

İngilizce çeviri fiyatları yukarıda sayılı nedenlerden dolayı farklılık göstermektedir. Çeviri fiyatlarının kalitesinin ücretlendirmeyle doğrudan bir bağlantısı hem var hem de yoktur. Ücretlendirme yapan firmanın kalite ve hizmet politikası bu noktada incelemeye tabii tutulmalıdır.

Fazla ücretlendirmelerle alınan hizmetin her zaman kaliteli olacağı ya da düşük ücretlendirmelerle alınan hizmetin her zaman kötü sonuçlara neden olacağı düşünülmemelidir; ancak hizmet anlayışı, zaman ve fiyat açısından genel bir değerlendirme yapılarak o çevirinin kalitesi ölçülmelidir.

Firmamızın İngilizce Çeviri Hizmetlerine Genel Bakışı

Firmamız çeviri hizmetlerini sadece, para kazanma karşılığı yapılan bir iş olarak görmez. Burada asıl önemli olan müşteri memnuniyetini sağlayarak bir kazanç sağlamaktır. Bu da ücretlendirmenin önüne kalite standartlarını koymakla mümkündür. Her şirketin olmazsa olmazı kalite standartları olması gerekir, böylelikle yapılan işlerde iş etiği ve ahlakı söz konusu olabilsin.

Vermiş olduğumuz İngilizce çeviri hizmetlerinde, öncelik çeviri metninin konusu ve konunun uzmanlık alanının ne olduğudur. Firmamızda hemen hemen her sektörde uzmanlaşmış mütercim ve tercümanlar istihdam edilmektedir. Yani her mütercim ve tercüman birçok dili ana dili gibi bilmekle kalmayıp, birçok konunu da uzmanlaşmıştır.

İngilizce çeviri metninin uzmanlık alanına göre, görevlendirilen mütercimler ilk iş olarak metni; anlam ve şekil olarak çözümlemeye başlarlar. Fiyatlandırma da bu noktada oluşur ve tarafınıza bilgi verilir, uygunluk sağlanırsa çeviri hizmetine başlanır. Firmamıza teslim edilen her çeviri hizmet bir sonraki hizmetimiz için firmamızı güçlendirdiği bilinciyle, hem anlama hem de öğrenme temelli bir süreç yürütülür.  Metni hedef dilde çeviri işlemi tamamlandıktan sonra, alanında uzmanlaşmış editörler tarafından inceleme alınır ve teslim tarihinde çeviri metniniz kusursuz bir şekilde tarafınıza teslim edilmiş olur.

Firmamızdan alacağınız hizmetler gizlilik kapsamında yürütülür. Çeviri metninin içeriğine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşımı üçüncü kişilerle kesinlikle yapılmaz.

İngilizce çeviri hakkında ya da diğer çeviri türlerine ilişkin firmamızdan bilgi almak için iletişim ekranından bizlere ulaşabilirsiniz.

No Comment

Comments are closed.