Talep formunu bizlere iletin, sizlere dönüş sağlayalım. Bizi 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz.

 

İngilizce Sözlü Tercüman Fiyatları

İngilizce sözlü tercüme ihtiyaca göre ardıl ya da simultane seçenekleri ile toplantı, seminer, resmi görüşmelerde tercih edilerek gerçekleştirilir.

Ardıl tercüme yöntemi; çevirmenlerden belli bir süre içerisinde konuşmacıyı dinleyerek karşı tarafa hedef dilde aktarım yapmasıyla gerçekleşir. Genellikle resmi toplantılarda ya da iş toplantılarında tercih edilen yöntem, teknik bir donanıma ihtiyaç duyulmaksızın kaynak dildeki konuşmacının sözlerinin notlarını alarak karşı tarafa iletilir. Ardıl tercüme yapacak kişinin üniversite düzeyinde mütercimlik ya da tercümanlık mezunu olması gerekliliğinin yanı sıra, hızlı düşünebilme ve çeviri yaparken cümleleri karşı tarafa aktarma kabiliyetine sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra kendini ifade edebilme yetisi yüksek, kaynak dildeki konuşmacının jest ve mimiklerini karşı tarafa aktarabilmek gibi özelliklere sahip olması gerekir.

Simultane Çeviri Yöntemi; eş zamanlı yapılan bir çeviri yöntemidir. Ardıl çeviriye karşın simultane çeviride teknik ekipmana sahip olmak gerekir. Televizyon programları, konferans, sempozyum, seminer gibi katılımcı sayısının çok olduğu ortamlarda tercih edilir.  Çeviri yapacak tercüman ya da tercümanlar ses geçirmeyen bir kabinde, konuşmacıyı kulaklık sayesinde dinleyerek, katılımcılara mikrofon ile aktarır. Katılımcılar yani dinleyicilerde çevirmenin sözlerini bir kulaklık yardımıyla dinlerler. Simultane tercüme yapacak kişinin de üniversite düzeyinde mütercimlik ya da tercümanlık mezunu olması gerekir. Ardıl tercümede yapacak tercümanların sahip olması gerektiği özellikleri simultane çeviri yapacak tercümanların da sahip olması gerekir. Katılımcı sayısı, kaynak ve hedef dilde sayısı gibi birçok etken katılım sağlayacak tercüman sayısını belirleme de önemli bir faktördür.

Sözlü tercüme ücretleri ihtiyaca göre tercih edilen hizmete göre farklılık göstermekle birlikte, çeviri türlerinde görevlendirilen personel sayısı ve ekipmanda fiyatı etkileyen diğer unsurlardır.

Yeminli Tercümanlık Hizmetlerimiz

Yeminli tercüme hizmeti vermeye noterlerce uygunluk verilen kişilere yeminli tercüman denir.

Ehliyet, diploma, ikametgah belgesi, ticaret sicil gazetesi, evlilik cüzdanı mahkeme evrakı, heyet raporları gibi, tüm sektörel çalışmalarda firmamız tarafından yeminli tercüme hizmeti verilmektedir. İşinde uzman tercüman ve mütercimlerle yönetilen süreç aynı zamanda kalite kontrol çalışmalarına tabii tutularak sorunsuz bir şekilde tarafınıza iletilir.

Sözlü Tercümanlar Hangi Kritere

İngilizce sözlü tercüman hizmetlerinde kendisini kanıtlamış, seçkin bir konumda olan firmamızdan hizmet alarak yaşanılası olası sorunlarla karşılaşmak zorunda kalmadan kaliteli bir hizmet almış olursunuz.

Hangi sözlü tercüme için firmamızdan hizmet alınırsa alınsın, tercümanlarımız, temsil yeteneği kuvvetli kişilerden oluşur. Böylelikle her türlü toplantınızda karşı tarafa firmanızı ya da sizi temsilde güç duruma düşürecek olaylardan kaçınmış olursunuz. Her biri alanında uzman tercümanlarımız, kişisel özellik ve yetkinliklerinin yanı sıra almış oldukları kişisel gelişim eğitimleriyle kendilerini sürekli daha iyi hizmet verebilmek adına yenilerler.

İngilizce Sözlü Tercümelerde Firmamızın Sunduğu İmkânlar

Son zamanlarda çok sık duyulan; ancak neredeyse şehir efsanesine dönüşen müşteri memnuniyeti kavramı firmamızın temel değerleri arasında yer alır. Firmamız tercih edilen sözlü tercüme türüne göre ön hazırlıklarını tamamlayarak sizlere temsil yeteneği kuvvetli, alanında uzman tercümanlar tarafından hizmet verir.

Simultane gelişen tercümelerde teknik ekipmanında kaliteli tercihler yaparak, organizasyonlarınızın verimli geçmesine olanak sağlar, yaşanması olası her türlü teknik sorunların çözümü için hazırlıklarını yapar.

Firmamız gerek hizmet politikası gerekse kalite standartlarınca hizmet verdiği birçok kurum, kuruluş, işyeri ve tüzel kişilere nitelikli hizmet sunar.

Firmamız ve yaptığı işler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz; web sitemizi inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her türlü sorunlarınıza profesyonellik çerçevesinde çözümler üretilerek, kaliteli bir hizmet sunar.

En uygun fiyata, doğru ve güvenilir hizmet anlayışı faaliyet gösteren firmamızın referanslarını inceleyerek bizimle çalışmaya karar verebilirsiniz.

No Comment

Comments are closed.