Talep formunu bizlere iletin, sizlere dönüş sağlayalım. Bizi 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz.

İngilizce Tercüme Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce ülkemizde en çok kullanılan yabancı dil olma özelliğini taşıyor. Bunun gerek ilkokul çağında alınmaya başlanan bir eğitim olması gerekse birçok kurum ve kuruluşta özellikle yabancı dil bilen personel istihdam edilmesi nedeniyle insanlar bu dili öğrenme konusunda motive olmuşlardır.

Ülkemizin dış ülkelerle geliştirdiği ithalat ve ihracat süreçlerinin doğan bir sonucu olarak, iş sözleşmeleri İngilizce yapılmaktadır. Her ne kadar ülkemizde İngilizce bilen sayısı fazla olsa da, çeviri süreci için sadece bir dili çok iyi bilmek hiçbir zaman yeterli değildir; çünkü çeviri yapan kişi aynı zamanda o dili çok iyi anlatabilmelidir. Tercümanların ve mütercimlerin meslekli yetkinliklerinin dışında sahip olması gereken kişisel özelliklerin başında, zamanı etkin kullanabilme, stres yönetimi, vücut dilini iyi kullanma ve yazılı ifade yeteneğinin yüksek olması gelir. Bu yüzden İngilizce tercüme hizmetinin tercümanlık büroları aracılığıyla alınması önerilmektedir.

İngilizce tercüme hizmeti veren firmalar arasında, seçkin bir konuma sahip olan firmamız size istediğiniz kalitede tercüme hizmeti sunar, müşteri memnuniyeti ve çalışanın değerini koruma hedefli faaliyet gösteren firmamız referansları açısından da oldukça zengin bir menüye sahiptir.

Tercüme Hizmeti Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tercüme hizmeti alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hizmet alınan firmanın kurumsallığıdır. Bir firma ya da şirket kurumsal bir kimliğe sahip değilse, tercümanlık hizmetinin kalitesi o derece tehlikededir.

Kaybedildiği takdirde yerine getirilemeyecek bir şey varsa o da zamandır! Hizmet alınacak firmadan aranacak nitelikler: zaman, fiyat ve kalite olmalıdır. Çeviri firmaları size zaman ve fiyat açısından tasarruf sağlarken biryandan da kalite açısından zengin bir içerikte sunmalıdır.

Gizlilik anlaşmaları bu işin bir diğer önemli parçasıdır. Çevrilmesi istenen verilerin, gizliliği ve güvenliğinin firma tarafından güvence altına alındığından emin olunması gerekir. Bununla birlikte hizmet alınmasına karar verilen tercümanlık merkezi ile bir sözleşme imzalanarak, işin teslim süresi ve fiyatı gibi ana unsurlar belirlenerek taraflarca imza altına alınmalıdır.

Tercümanların temsil yeteneği kişiler olup olmadığı da özellikle simultane (Eş zamanlı) ve ardıl çeviri hizmetlerinde önemli bir yere sahiptir. Katılım sağlanacak bir organizasyonda firmanızı ya da sizi temsil edecek tercümanın kişisel ve mesleki donanımı yüksek olmakla birlikte prezantabl olmalıdır.

Çeviri hizmetlerinde geri bildirim çok önemlidir. Hizmet alınacak firma her zaman ulaşılabilir olmalı ve çözüm odaklı olmalıdır.

Tercümanlık Hizmetlerindeki Farkımız Nedir?

Tercümanlık hizmetleri gerek yazılı gerekse sözlü olarak firmamız tarafından verilmektedir. Birçok dünya dilinde tercümanlık ve mütercimlik görevi yapan ekibimiz,  alanında uzman ve kişisel gelişimini tamamlamış kişilerden oluşur. Yazılı ve sözlü İngilizce tercüman istihdam edilen firmamızdan kaliteli ve güvenirli bir hizmet alarak zamandan ve fiyattan tasarruf edebilirsiniz.

Birçok dünya dilinde yazılı ve sözlü tercümanlık ve mütercimlik hizmeti veren firmamız akademik makaleler, hukuki süreçler, iş sözleşmeleri, protokol ve daha birçok alanda ihtiyacınız olanı çözüm ortaklığında sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

Firmamız iş teslim sürecinde sizinle ortak bir tarihte sözleşerek çeviri dosyalarınızı, alanında uzman çevirmenler tarafından kontrol edildikten sonra sorunsuz bir şekilde ve zamanında sizlere teslim edilmesini sağlar.

Nikah tercümanlığı, yeminli tercüme, noter tasdikli tercüme, teknik tercüme, hukuki tercüme, ticari tercüme gibi birçok alanda hizmet vermekte olan firmamız; hukuki, teknik ve işin niteliğinden kaynaklı uzmanlık alanına sahip diğer çeviri metinleri için hem alanında hem de konusunda uzman ekibiyle, son derece titiz bir çalışma yürüterek, sizlerin kaliteli, güvenilir bir hizmet aldığınızdan emin olur.

No Comment

Comments are closed.