Talep formunu bizlere iletin, sizlere dönüş sağlayalım. Bizi 7/24 kesintisiz arayabilirsiniz.

Noter Yeminli Tercüman Nedir?

Noter Yeminli Tercüman Türkiye Cumhuriyet vatandaşı, okulların ilgili bölümlerinden mezun kişilerin sahip olunması gereken belgelerle noter huzurunda kaynak dilden hedef dile çeviri yaparlar, noter tarafından tercümanın o dildeki hâkimiyeti sınanır ve uygun görülürse noter yemin tutanağı (zaptı) tercüman tarafından (tercümanın tarafsız tercümeler yapacağı ve tercümeden sorumlu olduğuna dair) düzenlenir ve ilgili noterlikçe onaylanır. Tercüman artık noter tasdikli imza yetkisi bulunan yeminli bir tercüman olarak anılır.

Son zamanlarda Türkiye’nin gelişen dış iş hacmiyle birlikte; birçok kurum, kuruluş ve işyeri tercüme hizmeti almaya başlamıştır. Yapılan iş sözleşmeleri, yabancı ortaklıklarla yürütülen hukuki süreçler, sempozyumlar ve daha birçok sektörde kendisine hatırı sayılı bir yer edinen İngilizce çeviri, noter yeminli İngilizce tercüman tarafından gerçekleştiriyor.

Firmamız gerek yazılı çevirilerde, gerekse sözlü çevirilerde, akademik tezler ve işleriniz için ihtiyaç duyduğunuz yeminli tercüme hizmetini işinde deneyimli uzman mütercim ve tercümanlar aracılığıyla vermektedir. Çeviri yapmak bir dili çok iyi konuşmak ya da yazmakla değil, aynı zamanda o dilin kültürel geçmişin, bugünü harmanlayarak yazıya ya da söze aktarılmasıyla mümkündür.  Bu nedenle çeviri hizmetleri, profesyonel bir firma aracılığıyla profesyonel ekiplerden alınmalıdır.

Noter Yeminli Tercüme Fiyatları

Noter yeminli tercüme fiyatlarına ilişkin net bir bilgi vermek mümkün olmamakla birlikte profesyonelce de değildir. İngilizce yazılı çeviri hizmetlerine ilişkin kimi firmalarca bazı rakamlar verdiği görülmektedir; ancak şirket politikamız gereği bir işi görmeden içinde barındığı nitelikleri anlamadan fiyat ya da teslim tarihi vermek o işe yapılan bir haksızlık olarak görülür.

Noter yeminli İngilizce çeviri hizmeti fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır. Metnin içeriğinin karakter sayısı, sayfa sayısı, metin içinde varsa grafik, tabloların okunması gibi zaman gerektiren etmenler vardır.

Tercümanlık Hizmetlerinde Temsil Yeteneğinin Önemi

Tercümelik sadece o an gerçekleşen bir çeviri işlemi olmamakla birlikte, aynı zaman da hizmet satın alan kişi ya da kurumu temsil etme görevidir. Dolayısıyla bir tercüman bilgi açısından donanımlı, deneyimli, kendisini ileri seviyede hem kaynak hem de hedef dilde ifade edebilen, prezantabl bir görünümde olmalıdır.

Firmamız tercümanlık hizmetleriniz için kaliteli bir çözüm ortaklı sunar.

Hakkımızda

Kıdemli mütercim ve tercümanlardan oluşan ekibimiz, çeviri hizmetini bir iş olarak görmez. Yenilik ve gelişime açık olan politikamız sayesinde aldığımız her işi, ileriyi gitmek için yol olarak görürüz. Bugüne kadar verdiğimiz tercümanlık ve mütercimlik hizmetlerinde işi; kalite, fiyat ve zaman açısından dengeleyerek bir hizmet verdik. Böylelikle örneğin kaliteden ödün verilen; ancak fiyat ve zaman açısın niteliksiz ve ucuz bir hizmet vermemeyi adet edindik.

Simultane, Ardıl ya da yazılı çeviri hizmetleri için bizi tercih ederek sadece çeviri hizmet değil aynı zamanda, hizmet kalitesi yüksek bir işte elde etmiş olursunuz.

Özellikle ardıl tercüme işlemlerinde duyulan gizliliği bütün çeviri hizmetlerimizde sizlere sunarız böylelikle firmamız ile aranızda bir güven bağı oluşturmayı hedefleriz. Biliyoruz ki güven duygusu olmadan yürütülen işler iki taraf içinde kaybet kaybet şeklinde sonuçlanırken, sevgiyle ve güven duygusu ile yapılan işler kaliteli sonuçlar doğurur ve iki taraf içinde kazan kazan süreciyle sonlandırılır.

Simultane çeviri hizmetlerin kaliteli donanımlar (mikrofon, kulaklık gibi) ve yine olmazsa olmaz nitelikli, temsil gücü yüksek yeminli tercümanlarımızla konferans, çalıştay gibi toplantılarınızda sizleri layığıyla temsil ederiz. Yazılı çeviri hizmetlerimizde çeviri metnine sadık kalarak, işinde uzman yeminli mütercimlerle hizmet veririz.

Mütercim ve/veya tercüman hizmeti verdiğimiz kişi ya da tüzel kişilerle firmamız arasında bir gizlilik sözleşmesi imzalanarak, sürecin iki taraf içinde sorunsuz yürütülmesine katkı sağlarız.

No Comment

Comments are closed.